Samochód używany na firmę

Samochód używany na firmę

Na zakup samochodu używanego bardzo często decydują się obecnie przedsiębiorcy. Pozwala to przede wszystkim na większą oszczędność niż jednorazowa inwestycja w nowe auto, a poza tym umożliwia wybór konkretnego modelu, dostępnego w sprzedaży natychmiast.

Samochód używany jest dostępny dla firm, ponieważ jak każdy inny środek transportu, może zostać zakupiony na podstawie faktury i wpisany, powyżej określonej wartości, na ewidencję środków trwałych. Od pojazdu używanego można zatem dokonywać odliczeń podatkowych, zgodnie z zasadami ogólnymi.

Samochód na firmę

Osoby decydujące się na zakup samochodu używanego na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, zastanawia często procedura rejestracyjna takiego pojazdu. Warto wspomnieć, iż nie różni się ona niczym od tradycyjnej rejestracji, której dokonujemy, kupując samochód nowy. Samochód z komisu bowiem posiada pełen komplet dokumentów (karta pojazdu, umowa kupna-sprzedaży lub faktura, dowód rejestracyjny, świadectwa homologacyjne-jeśli są niezbędne).

Samochód na firmę można zarejestrować na podstawie dokumentów wystawionych przez salon, ale także umowy zawartej z osobą prywatną, czy komisem. Warto jedynie zadbać, aby wszystkie dokumenty zostały nam przekazane w momencie dokonywania transakcji. Ważne jest także, aby sprawdzić, czy – kupując samochód z instalacją gazową – w dokumentach ten fakt jest odnotowany. Powinniśmy także otrzymać wszelkie instrukcje, certyfikaty oraz potwierdzenia wykonywania napraw serwisowych, jeśli tylko komis dysponuje tego rodzaju dokumentacją.

Samochód z drugiej ręki

Decydując się na zakup pojazdu używanego, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę korzyści finansowe, jakie możemy uzyskać. Samochód z drugiej ręki to bardzo często dobry model i rocznik, który zakupimy za dużo niższą cenę, niż jego salonowy odpowiednik. Musimy jedynie sprawdzić dokumentację i stan techniczny auta. Wówczas bezpiecznie możemy dokonać transakcji, jednocześnie wpisując zakup do ewidencji księgowej firmy, co pozwoli nam na korzystanie z odliczeń m.in. paliwa, czy kosztów serwisowych.

Zakup samochodu używanego na firmę jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala w rozsądnej cenie kupić bardzo dobre auto. Możemy wybierać nie tylko spośród dużej gamy samochodów osobowych, ale również dostawczych. Będzie to dobre rozwiązanie także dla osób, które potrzebują szybko uzupełnić flotę pojazdów w firmie.

Dodaj komentarz

Close Menu