Zalety auta z komisu

Zalety auta z komisu

Auto z komisu ma wiele zalet. Przede wszystkim auto komisowe musi być dokładnie sprawdzone pod względem technicznym, zgodnie z nowymi przepisami z 25 grudnia 2014 roku. Przede wszystkim na komisancie ciąży obowiązek wydania pojazdu po zakupie nie później niż 30 dni od podpisania umowy. Dodatkowo ma on obowiązek wydać wszystkie dokumenty związane z pojazdem, w tym dowód rejestracyjny oraz książeczkę serwisową, jeśli auto taką posiada.

Przy zakupie auta z komisu konsument jest również chroniony ustawą w tym sensie, że sprzedający musi udzielić wszystkich wyjaśnień dotyczących auta – jego stanu technicznego, wykonanych napraw, czy nawet stanu opon. Te informacje powinny być również zawarte w umowie kupna sprzedaży. Jeśli konsument zostanie wprowadzony w błąd, to ma prawo reklamować takie auto i może odstąpić od umowy.

Jakie są jeszcze inne zalety auta z komisu

Samochód używany z komisu jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż kupno go od osoby prywatnej. Przede wszystkim komisant na obowiązek zapewnić takie warunki na miejscu sprzedaży, które pozwolą na dokonanie kupującemu dokładnego oglądu stanu technicznego samochodu. Komis powinien mieć podnośnik oraz podjazd, na którym kupujący sprawdzi np. stan zawieszenia.

Komis sprzedający samochód używany często również proponuje kupującemu darmową jazdę próbną, co pozwoli na sprawdzenie auta w trakcie takich manewrów jak ruszanie, czy hamowanie. Samochód z komisu można sprawdzić na drodze, co bardzo pomaga w wyborze idealnego modelu dla nas. Jeśli interesuje nas samochód na raty komis również posiada taką opcję. Renomowane komisy mają podpisane umowy z pożyczkodawcami, dzięki czemu nawet używane auto możemy zakupić w dogodnych dla nas ratach.

Jak kupić sprawdzony samochód z komisu?

By wybrać sprawdzony samochód w komisie warto wybrać taki komis, który umożliwia nam jazdę próbną oraz pozwoli na zajrzenie pod maskę. Ważne jest, czy komis ma możliwość przerejestrowania samochodu na nas. To wielkie udogodnienie, ponieważ nie musimy samodzielnie załatwiać spraw w urzędzie, a samochód odbieramy z gotowymi już dokumentami. Podobnie powinno być jeśli chodzi o OC.

Oprócz spraw urzędowych ważne, o ile nie najważniejsze jest to, czy komis zna całą historię samochodu. Warto kupić samochód, który posiada książeczkę serwisową, z takimi informacjami jak data ostatniej wymiany olejów i filtrów oraz data nabicia klimatyzacji. Bez takich informacji nie warto kupować auta, ponieważ nie wiemy jaki olej był wcześniej używany, ani czy nie będą potrzebne naprawy, na które możemy nie być przygotowani finansowo.

Dodaj komentarz

Close Menu